| JoeyRush a întrebat:

Salut,

Mi-am facut in urma cu 3 luni doua piercuri in buza. Prostia mea este ca le-am facut intr-un parc,pierce-uri nedesinfectate,facute de cineva cu nu prea multa experienta. A doua prostie a mea e ca am baut lapte,asadar,mi s-au infectat,mi s-au format pungi de puroi in dreptul lor cu un milimetru mai in spate pe buza. Am fost la doctor si mi-a dat antibiotice,insa mi-a spus ca dupa ce dispare puroiul sa le dau jos. Acel doctor nu este de acord cu piercurile in buza si limba deoarece sunt dispuse la multe riscuri.

Ar trebui sa le mai dau jos dupa ce mi s-au vindecat infectiile?

Poate cineva sa-mi spuna situatia la prima vedere a buzei mele, la modul de piele formata in jur sau nu, si riscul de a se reinfecta?

1 răspuns:
| Laurentiu321 a răspuns:

Ar trebui sa le dao
i jos ca s-ar putea sa nu te vindeci asa usor iti spun eu, si un prieten de al meu a avut de la puroi daca nu il scoti la medic poate sa se depuna in anumite locuri si peste ca-ti va ani o sa ai malformati.