| Kopesh a întrebat:

Salut mi-am serbat majoratul acasa si am invitat vreo 5 prieteni, dar numai unul a venit.am vorbit cu altul dinainte si a zis de vreo 3 ori ca vine,ba chiar mi-a si luat cadou,dar nu a venit. Dupa ce se termina petrecerea zice ca s-a culcat.m-am certat cu el,si m-am suparat pe el,dar sunt dispus sa-l iert, suntem prieteni de 5 ani si imi e un prieten foarte bun.
au trecut vreo 4 zile si nu am mai vorbit,ce sa fac? cred ca s-a suparat si el, am cam exagerat cand m-am certat cu el

Răspuns Câştigător
| SupraDozaDeVise a răspuns:

Heyhappy Incearca sa vorbiti, explica-i ca te-ai enervat foarte tare si te-a durut ca nu era langa tine la acest eveniment important. Spune-i ca iti datoreaza o explicatie, dc n-a venit, te-ai simtit si tu singur, si doar cu el te poti distra super bine, asa cum o faceti voi cand va distrati. Cu toate ca el a gresit, lasa dupa el, si cere-i scuze, spune-i ca nu se va mai intampla sa-l certi chiar asa de tare happy Suuces, si sper sa va impacati! Funda?big grin

1 răspuns:
| andreeangel a răspuns:

Ai putea incepe printr-un mesaj, sau ai putea vorbi cu el in fata si sa ii spui ca iti pare rau si ca vreti sa va impacati, daca nu accepta din prima, incearca in continuare, incearca sa deschizi subiectul „ de cand suteti prieteni si cate lucruri amuzante ati facut impreuna „ asa o sa-l imbunezi putin si sunt sigura ca va veti impaca. sper sa-ti rezolvi problema si ca te-am ajutat cat de putin. papa