| anonim_4396 a întrebat:

nu inteleg ce se intimpla cu mine. sunt o fata buna,cuminte,inofensiva,imi place sa ajut pe altii,nu imi fac make-up si port parul in coada. insa citeodata nu stiu ce se intimpla ca nu mai sunt atit de buna si ma gindesc doar la mine pot sa fac orce lucru urit dar sa fie in favoarea mea. deexemplu sa imi tradez prietenii,imi schimb si mimicele fetei,mersul hainele si imi pot face machiaj extravagant, pot fi chiar perversa si indiferenta, imi place cum oamenii sufera. apoi periodic imi revin la normal si ma rusinez de comportamentul cela. astfel nu prea am prieteni happy vi se intimpla si voua?

Răspuns Câştigător
| Rox3tte a răspuns:

Cu totii ni se intampla asta pentru ca vrem sa iesim din anonimat si dorim sa ne schimbam atitudinea, insa de cele mai multe ori ne schimbam comportamentul si incercam sa devenim ceea ce vor altii si nu ceea ce simtim noi. Si eu am fost o scurta perioada de timp cum ai zis tu, dar un pic mai diferit. Tu care esti o fata amabila cu colegii tai sau cu oricine te consideri ca esti buna, dar cand ceilalti pe care i-ai rasplatit nu iti raspund asa cum te astepti tu si incerci sa iesi in evidenta prin a fii o persoana diferita. Si cred ca esti constiienta de ceea ce faci doar ca iti dai seama mai tarziu si cum ai zis si tu iti este rusine de comportamentul tau. Ar fii bine sa iti fii tu insusi pentru ca iti pierzii prietenii datorita comportamentului tau iesit in evidenta. Tine minte ca prietenii ADEVARATI intotdeauna te vor aprecia pentru ceea ce esti fara a fii nevoita sa te schimbi! Sper ca ai inteles ceva din ce ti-am spus.

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Cred că asta înseamnă să porți o mască.
Fi ceea ce ești tu cu adevărat.

Ai grijă de tine.

| drogh a răspuns:

Câteodată mai am schimbări, dar nu vreau să îmi pun pe faţă o mască care nu mă reprezintă. Atâta timp cât nimeni nu mi-a greşit cu nimic, sunt eu simplu.

| Epigonul a răspuns:

Am schimbari de perceptii cateodata,de exemplu astazi am chef de compania tuturor,maine nu vreau sa aud de nimeni, astazi sunt bine dispus, maine sunt moale ca mamaliga si nu scot niciun cuvant.Dar ceea ce spui tu este putin diferit, ar trebui sa ramai la o singura stare, altfel poti deveni iritanta pentru unele persoane. Oricum, gasesc interesant ceea ce ai spus.

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru Epigonul):

Deja am devenit eritanta pentru unele persoane.da pare a fi interesant dar nu mai stiu care sunt eu, si ce imi place

| Epigonul a răspuns (pentru lifeonlyforlove):

Pai daca ai devenit iritanta, nu crezi ca este nevoie de o schimbare? Sau nu neaparat, atata timp cat felul tau de a fi te face fericita, nu trebuie sa schimbi nimic la tine, dar vezi tu uneori este totusi nevoie sa ne mai purtam si cu masca.Personal daca as spune mereu ceea ce gandesc si as actiona mereu dupa bunul plac,probabil ca nu as mai avea pe nimeni in jurul meu,de aceea spun ca nu putem lasa frau liber gandirii happy. Oricum, axeaza-te pe ce iti place tie sa faci, cum vrei sa fii si ce vrei sa devi, gandeste-te la tine in primul rand, cum te face sa te simti daca te comporti intr-un mod sau altul si pe urma gandeste-te si la ceilalti.Cam asta cred eu.

| NicolasG a răspuns:

Spune un proverb:zi-mi cu cine te amprietenesti ca sa-ti spun cine esti.
recomandabil sa citesti si noul testament din Biblie, vei cunoste viata lui Isus, si asa vei avea de unde sa te inspiri an modul de a te comporta cu celelalte persoane.
bafta