| anonim_4396 a întrebat:

Numele meu este Andrei si am 16 ani. In ultima vreme ma infurii foarte repede, efectiv nu mai am sperante la nimic, fata pe care o placeam mult m-a refuzat, ma intristez cam din orice si simt nevoia sa plang..Cred ca sunt in depresie sad

Răspuns Câştigător
| Cinga27 a răspuns:

Treci doar printr-o pasa mai proasta. Toti patim asta atunci cand anumite evenimente mai putin dezirabile se cumuleaza si culmina intr-o stare generala de irascibilitate si nervozitate. Detaseaza-te de ganduri prin pasiunile tale, citeste ceva, asculta muzica, sunt atatea metode de a uita de anumite dezamagiri. Daca nu a fost sa fie, nu a fost si gata, ceva mai bun te asteapta. Numai bine!

1 răspuns:
| AvalohAlyn a răspuns:

Un psiholog iti poate da sfaturi utile si pretioase si te va ajuta sa te intelegi pe tine, sa accepti situatia, sa iti controlezi starile si sa iesi din depresie.E gratuit psihologul scolar, de la scoala sau liceul tau.Du-te la el cateva sedinte.Te vei simti mai bine! Esti inca tanar, nu e nimic pierdut.O saptamana frumoasa iti doresc!