| andrada a întrebat:

Buna!
La toamna incep cls a6a si in ultima vreme nu stiu ce am ca mereu cand vad cupluri ma intristez sad. Vreau sa am un iubit si plz nu ziceti ca sunt prea mica pentru ca niste colegi au avut in clasa a5a vreo 2-3 relati. Peste tot pe unde ma uit si pe strada si la tv si ii vad pe altii cum se saruta si asa si imi vine sa plang crying(.
Cv sfaturi, simt ca innebunesc
Funda+ vot

Răspuns Câştigător
| lilianac_1986 a răspuns:

Buna Cloe11. Nu fi trista, gandest-te ca intotdeauna e loc si de mai rau. Ai tot timpul din lume sa ai prieten, sa iti faci o relatie. Nu e nimic rau in fapul ca esti singura. Nu intotdeauna e bine sa faci si u ce fac altii. Nu esti prea mica pentru a avea prieten, dar nici nu e o tragedie ca nu il ai. Va veni o vreme cand iti vei dorii sa fi singura, sa te bucuri de libertate deplina, sa nu dai explicatii nimanui. Pe de o parte, poate exista un baiat care ar vrea sa fie cu tine si tu nu ai observat asta inca, uita-te mai bine in jurul taubig grin. Crede-ma, o relatie nu te face intotdeauna fericita asa ca ai rabdare. Soarele v-a iesi si pe strada ta. Te pup si ai grija de tine. Capul sus.

6 răspunsuri:
| LaraDésire a răspuns:

Stiu prin ce treci. Ai o stare de singuratate, vrei si tu sa ai un baiat care sa aiba ochi doar pentru tine sa fie o relatie frumoasa ca in file sau sa te simti mandra ca esti cu prietenu tau pe strada. Nu trebuie sa te panichezi pentru ca stiu si ce trebuie sa faci ca sa scapi de starea asta. Iti iei cateva prietene pe.afara si pune.le ca fiecare dintre ele sa vina cu 2-3 baieti si iti aduci si tu si mergeti undeva la un suc. Poate unul dintre ei v.a fi pe gustul tau.

| Nanutzu a răspuns:

Nu fi trista, gandeste pozitiv. Ai vreun baiat de care iti place? Daca vrei, poti sa-mi lasi id-ul tau intr-un mesaj, vorbim si te ajut cu ce pot, ca ar fi mai usor, daca nu, vorbim aici.

| Rucsiii a răspuns:

Si aici iar intervine o greseala... de ce trebuie sa ai si tu iubit daca ceilalti au? Nu trebuie sa te grabesti doar pentru ca unii au facut-o. Trebuie sa astepti persoana potrivita, la locul potrivit. pentru ca.graba strica treabahappy Gandeste-te ca nu e capatul lumii, mai ai o groaza de timp pentru. dragostehappy SI profita cat mai poti fiindca o relatie implica complicatii. Oricum, succes, timpul le rezolva pe toate.:*

| me_4173 a răspuns:

Nu trebuie sa te intristezi, o sa ai si tu un prieten.Acum incearca sa faci mai multe lucruri care iti plac de exemplu: sa petreci timp cu prietenii tai sau sa faci shopping sau orice altceva.Gandeste-te ca ziua aia va veni, dar mai trebuie doar sa astepti.Incearca sa fi vesela si increzatoare!happy

| Phineas a răspuns:

Pai asa este, esti prea mica pentru o relatie. Poti sa ai o relatie de la 18 ani(o relatie serioasa), dar acum nu stiu cum te-ai gandit la asta la clasa a 6-a, si daca o sa incepi de acum cu baietii o sa devii o p...ă.Iti spun sigur.

| freestylexx a răspuns:

Da-mi mie idu tau si poate te ajut cu cevawinking iti pot fi de ajutor ok? daca vrei damil pe private