| XxXPufosenieXxX a întrebat:

Salut oameni de pe TPU!
Ce ar trebui sa fac ca sa am mai multa incredere in mine? Adica nu pot spune ca sunt foarte timida, dar nici cea mai tupeista persoana... big grin
Funda! :X

Răspuns Câştigător
| MiculAjutorConștincios a răspuns:

Păi, să te doară-n p**ă, bine, cot, de ce spun ceilalți. Să asculți părerile doar celor apropriați, părinților, care nu te vor trăda niciodată.

1 răspuns:
| PedoFrog a răspuns:

Hei tu om de pe TPU!

În primul rând încrederea în tine nu ţi-o capeţi dintr-o dată, în urma unor sfaturi virtuale. E drept că sfaturile îţi vor favoriza deciziile. Totul depinde însă de tine.
Încearcă să îţi vezi toate calităţile, ce te defineşte şi te deosebeşte de cei din jurul tău şi care sunt cu adevărat competenţele tale în raport cu ceilalţi. Astfel încrederea în propria persoană va veni de la sine. Şi încearcă să nu mai pui accent pe sfaturile/deciziile altora. Tu eşti persoana care, la final, are ultimul cuvânt de zis [if y'know what i mean]
Succes! XD