| Valitza_2801 a întrebat:

Pana maine am de citit cartea "Enigma Otiliei" si imi va lua intre 10-20 ore deci nu am timp. Daca vad filmul si citesc rezumatele, cand povestesc se va prinde profesoara?

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Enigma lui Valitza: Va ajunge el cineva in aceasta viata, sau va sparge seminte la colt de bloc cu prietenii de maturat si la 40 de ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se "va prinde" daca vei citi un rezumat foarte bun si complex! pe care desigur, il vei memora.

| MissADEEL a răspuns:

Depinde de cat e de atenta la detalii. Filmul nu prezinta niciodata fiecare detaliu al cartii, ar lua prea mult sa fie produs. Sunt sanse sa iti puna intrebari la intamplare, sa testeze daca ai citit sau nu. Daca se plange des de referate copiate de pe internet, atunci ai sanse, daca e genul care sa fie mai neatent, atunci nu. Tu iti cunosti profesoara.