| marinsky a întrebat:

Hey!happyIo acum citesc Enigma Otiliei, cei care ati citit cartea ce parere aveti? Mie mi se pare okwinking

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Sincer mi-a placut. M-a cam plictisit inceputul, dar pe parcurs am descoperit ca e chiar tare. Actiunea e concentrata in ultimele capitole, iar cand ajungi acolo, nu o mai poti lasa din manahee hee
Spor la citit! smug

| Ionutzsa a răspuns:

Am citit-o in vara. Mie una chiar mi-a placut, e foarte amuzanta. Otilia e cam "dusa cu pluta"laughing. Sfarsitu mi s-a parut foarte neasteptat straight face nu e sfarsitul acela siropos din toate romanele in care totul se termina cu bine si personajele principale traiesc fericite pana la adanci batraneti, e altfel. Nu-ti spun mai multe, citeste pana la sfarsit si ai sa vezi happy

Răspuns utilizator avertizat
| PisicaAristocrata a răspuns:

M-a enervat personajul Otiliei.Parca il vedeam in cu totul alta epoca...nu stiu...pe langa ca e foarte superficiala si usuratica, nu se incadreaza defel in roman.Ma bucur daca tie iti place, dar pentru mine este mega banal happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit-o in septembrie si este foarte interesanta si originala, dar daca esti o adoratoare a sfarsiturilor siropoase in care baiatul si fata se casatoresc si traiesc fericiti pana la adanci batraneti gen basm, mai bine nu o citi. P. S. Mie mi-a placut cel mai mult ca nu a mai avut finalul de basm, care sincera sa fiu mi se pare ca a devenit un cliseu ieftin.

| me_8290 a răspuns:

Mie mi s-a parut interesanta:p seamana cu o telenovelalaughing