| Andrei21000000000000000000000000 a întrebat:

Salut.Presupun ca fiecare dintre voi a avut macar un singru pistol din ala cu capse(http://etimpu.com/......Intrebarea mea este urmatoarea: ce este pus in capsele alea ca sa pocneasca, sau cu ce poate fi inlocuit?

Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

Salut,frate.te-as sfatui sa nu te joci cu procarii de dinalea.eu mi-am cumparat unu acum doi ani de pasti sa pocnesc pe la biserica si m-am aplecat sa i-au ceva de jos si au inceput sa pocneasca in buzunar la mine(buzunaru era la genunchi).am incercat sa le scot pana au scos o flama care mi-a ajuns pana la umar.saraca mea mana stanga, era ca o pulpa arsa pe carbuni.am si acum cicatrice. scuze ca am scris romanu asta dar cred ca alea sunt umplute cu chestie dinaia cum e la chibrituri.winking

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fosfor,magneziu si un liant.Dar nu te-as sfatui sa improvizezi.