| JonD a întrebat:

Salut Pretenasi de pe TPU! Cum ziceam in restul intrebarilor mele ca imi place de o fata etc...Acum am de gand sa fac ceva si sunt foarte motivat deci am de gand sa ma imprietenesc cu ea, adica mai bine zis sa intru in gasca ei, sincer as merge si din persoana in persoana numa sa ajung la ea.Asa ca cum as putea? Nu am prieteni comuni cu ea sau orice persoana care ar cunoaste-o.De fapt am o prietena care mai statea prin tabere cu grupul lor, dar acum nu se mai saluta si nu cred ca isi mai vorbesc.Si nici eu nu cunosc pe nimeni din gasca, totusi sunt niste baieti care stiu sa danseze electro si sincer si eu sunt pasionat si stiu cat de cat. In fine ceva sfaturi va rog mult! App nu ma duc la ea sa ii zic si nu ma duc sa ii zic "Buna! Ce faci?", sa vorbesc cu ea pe facebook sau chiar sa ma duc sa ii zic ca imi place de ea, o sa ii zic cand simt eu ca e momentul, nu vreau sa ma creada vreun obsedat deci nu mai ziceti tampenii de astea.Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| amdr001 a răspuns:

Ok... pai... eu sunt fata, si mi s-a intamplat si mie asa cu un baiat! adica el era in situatia ta mai bine zis, dar i'a zis celui mai bun prieten a lui, i'a zis prietenei mele ca ma place etc. bla bla bla. si a mers, insa sper sa nu te descurajez dar eu nu il placeam si nici nu il plac! dar macar stie si el sentimentele mele fata de el! deci cel mai bine e sa ii zici ce stii tu in momentul potrivit si ce simti! stiu ca totul pare usor, dar, nu e asa! plac un baiat din clasa a 6a, iar acum sunt a 8a, si am inceput sa il iubesc insa, nu este nimic intre noi. vorbim foarte des pe mess, radem, glumim, dar la scoala cand ne vedeam, totul era : salut, ce faci? ti'ai facut tema? iar eu: ok, bine, tu? hai ca iti dau tema laughing) si asta ma cam deranja! totusi laughing) in fine!
tu nu trebuie sa fii ca mine, tu trebuie sa fii hotarat sa ii spui asta! fii ferm, stai aproape de de ea, spune'i ceea ce simti si vei vedea raspunsul ei inapoi! BAFTA si sper ca va fi reciproc! fii barbat! laughing

| Dafuqq a răspuns:

Pai vad ca esti foarte hotarat!
Vorbeste cu ea, spune-i! Incearca sa nu te balbai si totul va decurge okay.

| jhhyuvyu a răspuns:

Si eu trec cam prin asa ceva..imi place si mii de un baiat.dar nu avem prieteni comuni.am vorbit cu el pe internet si mi-am dat seama ca trebuie sa ne intalnim si sa vorbim fata in fata.sa fiu sincera nu prea am curajul.dar daca vrei sa poti avea vreo relatie cu ea sau macar sa te imprietenesti cu ea trebuie sa te intilnesti undeva si sa vorbiti.bafta.sper sa ai curajul