| adelina73 a întrebat:

Salut prieteni. Sper ca ma ve-ti ajuta si acum asa cum o faceti de fiecare datahappy. Am nevoie de niste idei referitor la crearea unui poster.Chestia e ca trebuie sa fac un poster despre Alessandro Volta si n-am nici cea mai vaga idei ce informatie sa scriu si cum s-o aranjez in pagina(e foarte multa informatie si nu prea stiu pe care s-o scriu). Poate aveti voi niste idei si ma puteti ajuta, cam cum ar trebui sa arate un astfel de poster? Va multumesc.

2 răspunsuri:
| slam a răspuns:

Iti alegi o poza cu el de pe google.
Uite una de exemplu http://www.google.ro/......tp?/imgres
In partea stanga sau dreapta ii scrii numele( sa fie un scris mai sofisticat, gen : Monotype Corsiva sau alt tip mai frumos)
Sub nume ii scrii anul nasterii si a mortii
Numele si anii sa fie intr-un colt sus cumva...
Iar cam prin centru pozei sau in partea de jos, poti pune un citat de-al său sau ceva legat de el... faptul ca în cinstea lui, au numit unitatea de măsură pentru forța electromotoare și potențialul electric – "volt".
Un lucru care ii defineste populatitatea( intelegi ce vreau sa spun)

Daca ai de facut acest poster pentru un priect, poti incerca sa-l faci in Power Point

Sper ca te-am ajutat...
O zi buna!

| kleorys a răspuns:

Trimite mi ID ul tau si daca pot te ajut!