| DanteInferno a întrebat:

Salut
problema de adolescenti
Pot conecta o mini orga la computer? Singura iesire a orgai fiind un jack de 3.5 mm. exista cablu care sa faca treaba asta?

4 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Exista,dar computerul nu are aux in, adica receptie muzica de la un alt aparat care emite sunete. Poti incerca doar pe microfon, mufa roz.Dar nu prea as crede sa functioneze.

| DanteInferno explică (pentru Alexander21):

E ciudat...am gasit pe internet cablu jack-usb, cu o iesire jack si una usb, deci practic ar trebui sa pot sa fac schimb de date intre o orga si un PC nu? si nu este nici foarte scump

| Alexander21 a răspuns (pentru DanteInferno):

Da,pai prin usb primesti si emiti date,nu? Ar functiona, problema e ca ai nevoie de un program, care sa primeasca informatia si sa o redea pe pc.Nu merge asa pur si simplu prin winamp.Trebuie sa ai ceva program.

| DanteInferno explică (pentru Alexander21):

Da am...de asta zic si eu ca am un fost special pentru asa ceva.Synteshia, care transpune orice clapa de la orga in clapele aplicatiei asteia.cand apas pe clapa de la orga e ca si cum as apasa pe clapa din aplicatie si scoate sunetul respectiv