| Misterious_7096 a întrebat:

Salut, profa de franceza mi-a pus o nota negativa, iar in ultimul timp am
observat ca ma uraste, iar ea este cea mai rea si severa din toata scoala, nu stiu ce sa fac, cum sa ma comport cu ea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai ce face! Totusi incearca sa-i faci pe plac, catusi de putin. Daca iti spune ceva rau nu pune la suflet si prefa-te ca n-ai auzit. Daca ea chiar face ceva iesit din comun, vorbeste cu parintii sau cu diriga.

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dă anunţ în ziarul local "Sincere regrete şi condoleanţe familiei X (cum o cheamă pe ea numele de familie)" şi strânge bani cu alţi colegi şi trimiteţi-i dricul (maşina mortuară) acasă când e şi ea acasă.
Să vină ăia să spună "am venit s-o luăm pe răposata".
Puneţi-i OB-uri folosite în loc de cretă, faceţi-i viaţa un calvar.
O să-i treacă până la urmă.

P. S.: Nu uitaţi să ştergeţi tabla cu borş proaspăt de casă!

| fabiola a răspuns:

Poate nota mica, nu negativa! Invata si demonstreaza-i ca nu meriti acea nota!