| Alexandrutunegaru1 a întrebat:

Salut!
Să zicem că un coleg a absolvit un liceu bun și eu unul prost.
Daca amândoi avem bacul și vrem să ne angajăm undeva conteaza ca ai absolvit un liceu prost adica ce vreau eu sa spun este ca conteaza bacul nu liceul nu?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu conteaza ce liceu ai absolvit, conteaza doar felul cum te prezinti tu la interviu, daca ai incredere in tine, daca ai o atitudine pozitiva si hotarata samd.

| Hyperion7 a răspuns:

Normal că bacul primează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești prost dacă nu muncești cinstit și îți necăjești părinți. Omul care nu muncește cinstit și părinți săi are grija de el acel om este un mare prost... între tine și prietenul tău nu este nicio diferență Atâta timp cât va doriți și munciți cinstit și vă câștigați pâinea și mâncarea cinstită și nu sunteți o greutate pentru părinți voștri.

| Alexandrutunegaru1 explică (pentru anonim_4396):

Frate eu acum ma refer ca nu conteaza ce liceu ai absolvit atata timp cat ai diploma de bac ca omu se uita la diploma nu la liceu nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandrutunegaru1):

Fratele meu muncește cinstit. Asta contează cu Adevărat. Să-ți câștigi pâinea și mâncarea cinstită. Și sa nu fi o greutate pentru părinți tăi. Ajutați părinți frate au nevoie de ajutorul tău. Acum este rândul tău să-ți ajuți părinți ei teau susținut teau ținut la școlar sa ai parte de carte sa nu ajungi rău acum este rândul tău să-ți ajuți părinți boss așa trebuie să fim este rândul nostru acum săne ajutăm părinți ei ne-au ținuți prin scoli cu toată puterea lor și tot ce au avut la îndemână sa fim oamenii sa nu ajungem drogați prin boscheți și închisori și pe străzi drogați până diminețile prin ca boscheți și-au sacrificat multe oamenii ăștia și pe vremurile accele pentru noi acum cât ai mai avem lângă noi măcar să reușim săi mulțumim cu puținul nostru pe care-l îl câștigăm prin muncă cinstită să nu-i lăsăm cu ochii deschiși în urmă și teamă că nau reușit sa facă oamenii din noi săle demonstrăm părinților noștri că măcar nopțile lor ne dormite pe acele vremuri care pâinea era câștigată la rând cu rânduri și cozile erau împărțite în frigul ăla doar eu știau cum câștigau pâinea săne crească sa nu-i dezamăgim pe părinți noștri cât îi mai avem Sa nu le fim o povară și un ajutor părințior noștri.

| Alexandrutunegaru1 explică (pentru anonim_4396):

Dai pace nu mai conteaza, eu am înțeles ce ai vrut sa spui dar asta nu este raspunsul pe care îl cautam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează și BAC-ul, dar o mare parte dintre angajatori nu mai țin seama de asta. Dacă au nevoie de personal te angajează și cu 10 clase.