| NicusorBRC2004 a întrebat:

Salut,scriu asta de pe contul varului meu mai mare! De 24 ani

Am 17 ani, facuti pe 4 decembrie
Asta vara,m-am hotarat sa-mi dau jos,un inceput de barba sa zic...,pe care il aveam,gen nu pot sa zic inceput de barba,mai degraba era o alungire a perciunilor

Ok,de atunci,a inceput sa creasca mai mare
Mi-a crescut pe parti, ca la wolverinehee hee))))
Mustața si pe sub mandibulă fire multe
Am dat-o de vreo 3 ori ori jos,cu lama,in răs păr,crezand ca va creste normal,si pe falci,nu ca la wolverine...

Intrebarea este,de ce nu imi creste barba si pe fălci?
Ce as putea sa fac sa o fac sa cresca mai repede?
Am prieteni,de varsta mea,chiar si mai mici,care au o barba completă

Ps:daca ziceti ca este dl genetic, tata are o barba super deasa si la 15 ani, avea barba cum o are acum la 40

1 răspuns:
| AdeLeu a răspuns:

Dacă nu-ti creste, nu-ti creste. N-ai cum sa faci sa creasca.
Lama nu face parul sa creasca mai repede sau mai mult. Nu toti au noroc de o barba deasa si completa.