| Miss Maddy a întrebat:

spuneti-mi si mie un titlu al unei carti scrisa de Jules Verne... Dar sa fie una cat mai scurtabig grin...

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cele mai scurte nu-s tocmai cele mai bune şi s-ar putea să fii dezamăgită... dar alegerea e a ta-Un bilet de loterie, Doctorul Ox, Robur Cuceritorul, Stăpânul lumii, Şarpele de mare, Pilotul de pe Dunăre, mai interesantă dintre cele mai scurte e Ocolul Pământului în 80 de zile

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Jules Verne a scris carti lungi. Dar oricum daca ai noroc, gasesti la biblioteca niste carti ale lui mai scurtate.Eu am citit Vulcanul de Aur si mi-a placut. Ti-o recomandhappy.

| yellowalien a răspuns:

O calatorie spre centrul Pamantului. Cred ca asta e cea mai scurta dintre ele.
Mie nu-mi place Jules Verne, dar asta mi s-a parut destul de interesantahee hee ( si mai ales scurta tongue)

| Rioko a răspuns:

Steaua sudului si 20 000 de leghe sub mari (pe ultima am citit-o si eu)

| al3_9910 a răspuns:

Capitan la 15 ani, Castelul din Carpati, Insula cu elice, Cinci saptamani in balon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steaua Sudului are numai 260 de pagini in format mare si e foarte draguta... :-)

| Edy_7330 a răspuns:

Sreaua Sudului si 2 Ani de avcanta is misto si cat de cat scurte

Răspuns utilizator avertizat