| RaLuCa_7165 a întrebat:

Salut st in clasa a 7a si joi vom da test la chimiecryingcrying profa ne-a spus sa invatam cate ceva din fizica totusi daca a primit cineva vreun test cu o tema asemanatoare va rog dati-mi si mie niste detalii pliiiz:*:*:*cryingcryingcrying:d funda funda funda

2 răspunsuri:
| BYBY a răspuns:

Buna.

Si eu sunt tot clasa a7a, voi da si eu test la chimiebig grin.

Dar nu te ingrijora, este foarte usoara chimia, doar daca si iti placehappy

Iar chestia cu fizica nu are de ce sa iti dea, doar pentru intelectul tau sa te afli in treaba poti citi eventual retine niste notiuni din fizica pentru ca iti vor f de folos.

Da este adevarat, in chimie ne axam putin fizica si matematica, dar doar putin, intelegi? cum ar fi la matematica niste probleme de geometrie, eventual patrulaterele, unghiurile sau direct proportionalele, iar fizica chestia cu durata, timp, miscare.

Nu te speria! E foarte usor! Tu doar citeste lectiile de la inceputul manualului de chimie, sauciteste ce va predat in caiet(daca v-a predatlaughing) si incearca sa le retii.Trebuie sa fii sigur pe tine ca vei reusi!

Sper ca te-am ajutat!

Si sper ca primesc funditahappy!

Bye Bye, Succes la test! Sa iei 10!

| euuuuuuuuuuuu a răspuns:

Eu am dat testul acela...

ne-a dat niste transformari din cm in m.

sa spunem niste fenomene fizice si chimice

si sa descriem un fenomen ce ni s-a intamplat noua...:*

funda:X