| iamvampire123 a întrebat:

stie cineva ce studii trebuie sa faci si unde trebuie sa le faci pentru a ajunge traducator de libi straine,citee limbi trebuie sa stii, in Chisinau?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Limbi straine, cam in orice oras mai mare exista gen Bucuresti, Timisoara, Cluj. In Moldova nu stiu.
Poti sa stii si doar o limba straina si cea in care trebuie sa traduci, dar ideal ar fi cam 2 sau macar sa stii una mai rara ca sa poti gasi mai multe joburi.

| vocea a răspuns:

Facultatea de litere, sectiunea limbi straine.

| FaraNumePls a răspuns:

Cred că trebuie să ști : Rusă, Engleza si limba țării rolling on the floor si școală... nu stiu rolling on the floor