| TVD13 a întrebat:

stie cineva ce trebuie sa faci daca te-ai inscris la facultate, ti-ai confirmat locul, dar nu te-ai prezentat niciodata la cursuri? Ce trebuie sa fac pentru a-mi ridica diploma de bac? mentionez ca am fost admisa la buget, dar din pacate nu m-am putut prezenta la cursuri deloc. Ce pot face? Dau funda celui mai clar raspuns!

1 răspuns:
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Pai, puteai sa iti ingheti anul, solutie care te-ar fi pastrat la buget pentru anul viitor in aceeasi facultate si nu ar fi trebuit sa repeti anii anteriori, daca ai facut. daca nu ai inghetat anul universitar, insa, e ca si cum nu ai mai fi studenta la acea universitate. te duci la secretariat, completezi o cerere care este de obicei tip, si iti poti ridica dosarul complet pe loc. in cazul in care iti trebuie acte aditionale-deoarece s-ar putea ca unele facultati sa iti ceara-, ti-as sugera sa suni inainte la secretariatul facultatii, al carui numar il gasesti pe site-ul acelei facultati pe net, si sa ceri mai multe informatii.