| DanaAAAA050402 a întrebat:

Bună!
Cum procedez daca m-am inscris la 2 domenii la aceeasi facultate, iar la unul din domenii am fost admisa si la celalalt sunt pe lista de asteptare, iar rezultatul celui de al-2-lea set (pentru cei care sunt pe lista de asteptare) se afiseaza dupa data in care eu trebuie sa confirm locul unde am fost admisa?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident te inscrii la cea la care ai fost admisa, ca nu vrei sa ramai cu buzele umflate fara nici un loc, daca nu confirmi in ultima zi.
S-a facut inadins acest lucru, tocmai pentru a fii fortata sa alegi inscrierea sau pierzi locul definitiv.

| DanaAAAA050402 explică (pentru Violleta2022):

Pe 13.09 este ultima zi, si tot atunci aflu si rezultatul domeniului in asteptare, voi sta pe faza si voi merge la facultate pentru a confirma locul, eventual daca aflu ca am fost admisa unde eram in asteptare voi confirma acel loc pentru ca optiunea pe care mi-o doresc este cea in asteptare, si su fiind numarul 1 pe lista de asteptare

| Violleta2022 a răspuns (pentru DanaAAAA050402):

Mult noroc, in cazul acesta!

| Ariana131 a răspuns:

Oricare ar fi răspunsul la a doua opțiune, trebuie sa alegi doar una, adică opțiunea la care ai vrut din prima sau la care îți place mai mult. In orice caz, ori anunți facultatea sau intri pe site ul facultății și trebuie sa existe o informație in legătură cu aceasta problema. Mult succes!

| DanaAAAA050402 explică (pentru Ariana131):

Eu imi doresc sa intru la domeniul in care sunt inca in asteptare si aflu pe 13.09 raspunsul (mai exact sunt numarul 1 pe lista de asteptare si aveam o speranta) de aceea sunt nesigura cu confirmarea locului unde am fost admisa din prima, si tot pe 13.09 este si ultima zi de confirmare a locului. Posibil voi merge maine la facultate cu gandul de a confirma locul, pe parcurs afland si rezultatul unde sunt in asteptare, si fiind deja la facultate decid pe moment laughing