| EdwardEtc a întrebat:

Salut.Stie cineva cum imi pot pune alt nume pe facebook ? eu am deja mai multe nume si nu vreau sa aleg dintre cele de acolo , ci sa imi pun altul nou.Funda !

6 răspunsuri:
| Casica a răspuns:

Heii! Dai acolo unde iesi de pe facebook sinu da deconectare, cu setarile contului.Prima optiune e sa iti schimbi numele si dai clik in dreptul ei la editeaza. Apoi completeaza cu numele pe care il vrei si scrie mai jos undeva ca trebuie sa scrii parola. Scrie`o, apoi dai la salveaza modificarile! Bafta! Funda?puppy dog eyes

| spiniii a răspuns:

Te duci la sagetica de langa rubrica"acasa" apesi pe ea apoi"setarile contului"dupa"Setări generale despre cont".dai click pe "nume".->"prenume-alt prenume-nume". apoi dai click pe"afiseaza ca..."[dai cum vrei sa iti scrie numele]parola de la facebook si "salveaza modificarile"and... over!happy

| EdwardEtc explică (pentru spiniii):

Mie imi apare o lista cu mai multe nume pe care le-am avut, dar nu vreau sa aleg din alea, ci sa imi pun alt nume

| spiniii a răspuns (pentru EdwardEtc):

Pai...tu scrii ce nume vrei la rubrica aia cu"prenume-alt prenume-nume".

| Heather_Sioux_Lindsay_1997 a răspuns:

Dai la pagina de facbook,te loghezi,iar la un moment dat in dreapta de tot vei vedea o sageata in jos.Apasa :,,Account settings". Dupa aceea iti va aaprea numele tau, iar in dreapta apesi :,, Edit". Baftawinking

| RITHYM a răspuns:

Din pacate si eu caut asta, si am cautat si am gasit ca nu mai poti schimba numele decat peste un an