| Gabrielanai a întrebat:

Salut,stie cineva daca ma pot transfera la alt liceu? Adica in sem 2 sa fiu deja transferat?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu poți doar in caz excepțional intre semeste (și nu e cazul) deci la vara, in vacanță, spre toamnă

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca da, dupa ce se termina primul semestru. Vorbeste la secretariat. Sigur se poate.

Bafta in noul liceuwinking

| Gabrielanai explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc! Sper sa ma pot muta?

| siriusblack98 a răspuns:

Se poate, da. Dar numai in timpul vacantei dintre semestre, nu in timpul semestrului. Sau asa era pe vremea cand mergeam eu la liceu (pentru ca si eu m-am transferat).

| Michaeel a răspuns:

Din câte știu, nu te poți transfera din semestrul al II-lea, ci numai de la finalul semestrului și din clasa a IX-a, ca odată ce treci întra XII nu te mai poți transfera.