| 123456FOREVER a întrebat:

Salut, știe cineva un tutorial care îmi poate explica binomul lui Newton(clasa a 10-a) In așa fel încât sa-l înțeleg? Dacă nu găsiți videoclip atunci sunt bune și explicații scrise.

3 răspunsuri:
| AdelaElena88 a răspuns:

Cauta canalul de Youtube a lui Radu Poenaru; Sigur o sa îl găsești acolo, explica bine și cu multe exemple.Îți recomand să îți iei o carte de bac care are și teorie!

| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Poti sa cauti pe Youtube gasesti foarte multe tutoriale despre ce vrei