| Kidd ♡ a întrebat:

Salut kiss! Stiti ceva tratamente naturiste pentru tratarea cat mai rapida a herpesurilor? Va rog! Este urgent! crying Mersi big hug love struck

5 răspunsuri:
| addicting a răspuns:

Ia-ti plasturi comped din aia din reclama

| larya234 a răspuns:

Pai mai intai incalzeste un pic lingura pe foc apoi pune-o unde ai nevoie. Procedeaza asa 2-3 zile apoi, nu mai ai nimic.

| Emanuelaema a răspuns:

Exista plasturi herpedici.Sunt foarte eficienti si in maxim 2 zile ti'a trecut herpesulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce stiu eu ca e mai eficient sunt niste plasture de la farmacie. Il mascheaza si trateaza. Altceva nu am idee happy.

| denyyy_9096 a răspuns:

Se tamponeaza zona cu alcool (vodca, whisky) sau cu cafea rece.
Se unge herpesul de 2-3 ori pe zi cu o alifie cu propolis.
Se beau zilnic 2-3 cani cu infuzie de "trei frati patati".
Se taie o capsula de vitamina E sau de vitamina A si se unge herpesul cu uleiul din interior. (ulei de ricin)
Se pun comprese cu infuzie din frunze de fragi.
Se zdrobesc cateva flori proaspete de galbenele, se inmoaie un tampon in sucul obtinut si se tamponeaza herpesul.
Se tamponeaza zona cu tinctura de propolis.
Se pun comprese cu suc proaspat de portocale si mere.
Se unge herpesul cu alifie de galbenele sau de roinita.
Mai exista la farmacii niste plasturi incolori pentru herpes si nu se observa deloc!