| DeadManSoryn a întrebat:

Salut,stiti niste trucuri cu carti? Dar sa nu imi dati videoclipuri sau site-uri ceva explicat de voi ok? Bine! Fundita!

1 răspuns:
| irbis a răspuns:

Alegi 15 carti. Le asezi una cate una in 3 grupuri (adica 5 pe grup) cu fata in sus si persoana pentru care faci trucul trebiue sa priveasza si sa aleaga o carte fara a spune care e cartea aia. Dupa ce ai termitat de pus cartile, persoana trebiue sa-ti spuna unde e cartea aleasa. Iei grupul in care e acea cartea si il pui intre celelalte doua grupuri. Repeti de doua ori, mereu persoana trebiue sa-ti spuna unde e aceeasi carte. Dupa ce-ti spune a treia oara, iei un grup si-l asezi cu fata in jos. Iei grupul cu cartea si asezi cartile cu fata in sus, una ceva mai sus fata de cartile de dedesubt, una mai jos (trebiue inca sa fie una deasupra celeilalte dar sa iasa in afara destul), iar una sus, una jos si una sus. Dupa aceea, iei al treilea grup si-l pui cu fata in jos peste celelalte (fara arajanmente complicate, doar deasupra, la fel ca primul). Apuci cartile pe laterale, bati usor cartile care iei in sus in jos, si cele de jos in sus si sus o sa apara cartea aleasa.
Mai e si cu 21 de carti. Metoda e cam aceeasi, doar ca pentru a gasi cartea, trebiue sa numeri si aceasta e fie cartea 10 sau cartea 11 (eu aici mai adaug un truc de a schimba rapid cartile in caz ca nu e una ci e cealalta; tin doua carti una deasupra celeilalte intr-o mana si miscarea degetelor seamana cu pocnitul din degete)