| Altu_Unu_1997 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 9-a nu stiu ce sa fac sa ma indrept catre profilul mate-info intensiv engleza,hmm as vrea sa lucrez in domeniul I.T. dar nu ma descurc deloc la mate,si oare daca ma duc la stiinte sociale mai pot continua spre o facultate care sa ma ajute sa lucrez in domeniul I.T. Ma descurc la fizica, biologie si chimie binicel la bio chiar bine pot spune, si ma descurc la info. Dar imi place foarte mult Romana, Istoria, Geografie, si stiu bine engleza

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa zic, informatica si mai ales o facultate de profil implica destula matematica. Daca nu iti place iti va fi greu si o vei face in sila, ceea ce nu e bine.

| CDianaaa a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ar fi mai bine sa mergi pe mate-info intensiv, in ziua de azi sunt mai multe domenii privind acest profil, si daca te pricepi la fizica si info iti va fi foarte usor.Mai tarziu poti opta pentru 2 facultati, daca iti place intr-adevar si romana