| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut, sunt cu o tipa de vreo 6 luni (cu unele certuri etc total 6 luni) si eu nu am facut dragoste cu ea, dar problema e ca un prieten tot in 6 luni de relatie deja face cu a lui dragoste si-mi tot zice despre asta si ma simt prost..Eu am vb cu a mea acum vreo 3 luni despre asta dar din cate am inteles ii e frica.A mea are sub 18 (16) a lui are 17. Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Ce ai putea face? Ai putea face dragoste happy Dar iti spun sincer ca e bine sa mai creasca, nu are aparatul genital suficient dezvoltat.
Adica e copil happy Sa aiba 16 ani impliniti, dpdv legal, si sa stii ca ai iei nu sunt vreo familie creepy, care te-ar putea denunta. Si ca nici ea nu ar face vreo faza proasta. In rest, daca ea vrea... de ce nu.
Ref la prietenul tau, zi-i ca te duci la crve, ca sa ai si tu cu ce te lauda, sau ca te-a prins una de picior prin vreun tufis. ca viata e frumoasa si nu vrei sa faci puscarie. da-i cu cazul Caracal, cu d-astea happy

| AndaAlexandra a răspuns:

Nu te lasă că intimidat de nimeni. Fiecare cu relația lui. Nu trebuie sa te simți în nici un fel și mai mult decât atât nu poți obliga pe cineva să facă ceva. Când va veni momentul, va veni.

| Fabyana307 a răspuns:

Dacă nu e pregătită să o facă, nu o obliga, încă e mica iar după ea va regreta nu tu. Asa ca lasa ti prieteni ca ea e mai importantă (doar dacă o iubesti). Si nu ai de ce sa te simti prost, e foarte frumos ca un băiat sa astepte o fata sa fiè pregătită.