| katyro a întrebat:

sunt eleva colegiului de muzica si pedagogie, si am nevoie de cateva idei pentru balul bobocilor. trebuie sa facem o sceneta cu tema de "acum suntem boboci, dar peste 10 ani v-om fi..."
rog ajutor, accept orice idee! multumesc.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

"Lalele", "Violete pentru fete", "Muşcata din fereastră", "Trandafiri ca de jar/Trandafiri mari şi roşii","Crizanteme ", "Firicel de floare-albastră/Floare de nu mă uita", "Io, tu, e le rose/ Io, tu e l'amore".

| corolav a răspuns:

Însă, pentru acel " v-om fi" ( corect este "vom fi ") ...doar " flori de mucigai"

| chipicao2 a răspuns:

Ar fi tare asa la inceput sa fiti voi elevi cum sunteti acum si daca ii peste 10 ani sa va faceti asa sa pareti mai maturi ca bai cum o trecut timpu si fiecare cum ati ajuns.big grin ce zici?