| SushiSash a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si trebuie sa inghet anul din motive personale. Stiti cumva daca in momentul in care reiau anul, notele si absentele din anul inghetat (adica acesta) se vor lua in considerare sau daca imi va afecta admiterea la facultate?
Multumesc mult!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu exista in legea invățământului posibilitatea de a "îngheța" anul. Dacă crezi că e o problemă reală, du-te la inspectoratul școlar și cere o audiență pe tema asta