| SushiSash a întrebat:

Din cauza unor motive personale sunt nevoita sa ma retrag un an de la scoala, fiind clasa a 11-a. Este posibil sa ma reinscriu la acelasi liceu in anul urmator? Imi va afecta admiterea la facultate acest lucru?
Multumesc mult!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Te poti inscrie in acelasi liceu cu conditia sa nu ai peste 18 ani. Altfel te poti inscrie doar la seral sau cu frecventa redusa. Chestia este sa aiba si liceul asemenea invatamant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e adevarat, te poți înscrie și dacă ai peste 18 ani...

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai citeste legea! De ce crezi ca astia inscriu copii care au implinit 18 ani pana la inceperea anului scolar, la IS si FR? Citeste si articolul asta: http://bit.ly/2PD063v

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Citește și tu mai atent, face referire la cei care "Nu au timp" sa meargă la frecventa normala și au posibilitatea sa facă frecventa redusă, exact cum e la facultate...

| SushiSash explică (pentru anonim_4396):

Bine, dar e posibil sa mi se refuze reinscrierea? precizez ca invat la un liceu"de prestigiu".

| anonim_4396 a răspuns (pentru SushiSash):

Nu cred, dar e așa greu sa te duci la secretariat la liceul respectiv și sa te informezi?