| Drodo a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 9 a pe stiinte sociale, vreau la sfarsitul anului sa ma transfer in alt liceu pe filologie, si am cateva intrebari: 1) dupa ce termin liceul pe filo pot intra cam la aceleasi facultati unde as intra si de pe stiinte sociale? Adica difera mult daca am terminat liceul pe filo sau socio?
2) trebuie sa mai dau teste ceva? Ca ambele sunt pe uman

Răspuns Câştigător
| readytofly a răspuns:

1) Poti opta pentru orice facultate indiferent ce profil ai terminat in liceu atata timp cat indeplinesti criteriile specifice de admitere (medie bac/examene admitere)
2) Nu cred ca ai de dat diferente dar cel mai bine suni la secretariatul de la liceul la care vrei sa te transferi

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) poti da la orice facultate, indiferent de profil. Dar da, te ajuta mai mult daca vrei ceva pe uman, sa faci filo sau socio.

2) nu stiu. Ar fi bine sa intrebi la secretariatul solii unde vrei sate muti.