| anonim_4396 a întrebat:

sunt eleva in clasa a 10-a la un liceu economic si de la anul viitor vreau sa ma transfer la unul uman profil stiinte sociale, filologie. as vrea niste pareri in legatura cu ce facultati as putea urma dupa aceea. as dori ceva de profil psihologie pedagogie, dar nu sa ies fix psiholog sau altceva de genul. si nici profesoara!
p.s. vreau sa o termin cu contabilitatea.
am si cunostinte productie-media.
MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Mmmm...poti face Facultatea de Drept. Daca vrei sa mergi la facultate si sa faci psihologie poti deveni :
consilier psihologic, profesor/ara de psihologie, psiholog criminalist (asa am auzit si eu).

3 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Incearca avocat.
O zi buna!

| DeKoniec a răspuns:

Urmeaza facultatea de drept happy

| etudor a răspuns:

Fa orice numai in invatamant nu! Invatamantul nu mai e ce a fost odata! Salariile-s foarte mici, muncesti enorm de mult, scriptologia e mare(planse, planuri de lectii zilnice care presupun studiu individual zilnic si cat activezi pe ogorul scolii inveti si iar inveti si dai examene periodic si raspunzi pentru viata si pregatirea multilaterala a elevilor tai!