| Dinnozzo a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am Balul Bobocilor.
As avea nevoie de ceva idei pentru prezentare, adica ce ar trebui sa scriu, si ceva idei pentru proba de aptitudini.
Multumesc, funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Te prezinti scurt,spunandu-ti numele, clasa. Daca nu esti un cantaret redutabil sau un dansator excelent, incearca sa inveti un monolog de efect, de preferinta scurt-nu e bine sa plictisesti un public venit sa danseze si sa se distreze, de fapt.

| Dinnozzo explică (pentru Mihaela1964):

M-am gandit ca eu sa o prezint pe ea, iar ea pe mine.
Aici este o "incercare":
Buna seara!
Ma numesc - -, iar partenera mea este - -.
Ioana are 15 ani, vine din Varful Campului, este o fata draguta, careia nu-i prea place sa citeasca.
La ore, Ioana este o fata cuminte, dar in pauze, este o pacoste.
De asemenea, ea este foarte emotiva, mai ales cand vorbeste un profesor cu ea.
Am venit la bal pentru ca asa ne-au indicat profesorii, si daca tot suntem aici, am dori sa castigam, iar pentru asta, avem nevoie de spirjinul vostru. Va multumim!

Pareri? big grin

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Dinnozzo):

Suna amuzant, dar nu e dragut s-o iei peste picior pe partenera ta...gaseste drept tint a ironiei pe altcineva, Ioana nu va fi incantata, te asigur.

| Dinnozzo explică (pentru Mihaela1964):

Imi puteti da niste exemple.
Adica ceva "replici"...

5 răspunsuri:
| Dinnozzo explică:

M-am gandit ca eu sa o prezint pe ea, iar ea pe mine.
Aici este o "incercare" :
Buna seara!
Ma numesc - -, iar partenera mea este - -.
Ioana are 15 ani, vine din Varful Campului, este o fata draguta, careia nu-i prea place sa citeasca.
La ore, Ioana este o fata cuminte, dar in pauze, este o pacoste.
De asemenea, ea este foarte emotiva, mai ales cand vorbeste un profesor cu ea.