| Alexei123 a întrebat:

Salut. Sunt student in anul 1 la Management la FSEGA din Cluj (initial am vrut sa intru la info-economic insa n-am avut medie de a intra la buget iar ai mei nu ma puteau intretine financiar asa ca am ales management, fiind intrat la buget).

Sincer, nu stiu ce sa fac si am nevoie de cineva sa ma trezeasca la realitate.

Sunt o fire destul de introvertita, nu am reusit sa imi creez nicio legatura de prietenie cu nimeni înafara de celalalt coleg de camera de la cămin (cu unul din ei ma cunosc din liceu.)

Pe parte de invatat, sincer chiar nu mai am niciun chef. De asta am si ales oarecum o facultate de economie, stiind ca nu sunt chiar asa de solicitante precum alea de mate-info, spre exemplu, dar cu toate astea parca nici la cea mai banala specializare simt ca nu pot face fata.

Nu stiu ce vreau de la viata. Pe de o parte, as vrea sa am prieteni sa am si eu cu cine petrece timpul, pe de alta parte, as vrea sa produc si bani. In sensul asta, m-am angajat recent ca livrator Tazz si merge oarecum ok, imi acopera timpul in care m-as fi simțit de altfel singur, insa nu stiu cat va tine.

Vreau si eu niste pareri pe "romaneste" in privinta a ce sa fac cu viata mea pentru ca eu chiar nu mai stiu.

Multumesc.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta este cea mai mare problemă care nu se poate rezolva cu păreri de la alții. Asta este viața ta, să cauți și să găsești.