| BogdanMarian99 a întrebat:

Tigarile opresc dezvoltarea adolescentului?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, isi intoxica plamanii asta duce la probleme cu inima si multe alte chesti

| Violleta2022 a răspuns:

Da, afecteaza dezvoltarea unui corp in crestere, de copil sau adolescent. La adulti, afecteaza inclusiv plamanii.
Sunt studii stiintifice care confirma incetinirea procesului de crestere si afectarea organelor interne, in special a plamanilor care sunt cei mai afectati. Tot studiile stiintifice confirma si legatura dintre fumat si cancer, ori ca tu fumezi, ori ca stai in mediul unde se fumeaza, este acelasi lucru.
De curand Romania a interzi fumatul in locurile publice, prin lege, tocmai pentru a ne proteja pe noi, cei nefumatori sa ne imbolnavim si sa facem cancer stand intr-un mediu unde se fumeaza.
Este decizia fumatorilor daca vor sa se imbolaneasca ori ba, dar nu li s emai permite sa imbolnaveasca si pe cei sanatosi.
Ma rog, un lucru foarte bun facut si de Romania, America, Canada si Australia au aceasta lege de foarte multi ani.
Era si timpul ca Romania sa o puna in aplicare, macar sa-i protejeze pe cei care sunt si vor sa ramana sanatosi.

| Idkidk a răspuns:

Da, pentru că îşi intoxică plămânii!

| alexandrualind a răspuns:

Da.