| cristi188 a întrebat:

am 15 ani si as vrea sa ma apuc de sala si de box, credeti ca e prea tarziu pentru mine sa ma apuc? Daca da imi spuneti si mie niste tactici cum as putea sa imobilizez pe cineva...Adica am avut o bataie zdravana cu un baiat pana i-am rupt o mana si i-am rupt clavicula, de atunci imi e frica sa mai dau un pumn cuiva, imi e frica ca o sa imi fac probleme, eu totusi vreau sa stiu sa ma apar si sa nu fiu omu de la coada vacii, sper ca ma intelegeti, eu de obicei ii dau un picior in piciorul lui si ii dau un pumn in gura sau un pumn in ficat... psbig grinaca am gresit categoria va rog sa ma scuzati.

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Ce intrebare! Este exact varsta ideala sa te apuci de sport. Cel mai bine inveti sa te bati la antrenament, nu prea o sa gasesti luptatori de K1 sa stea pe TPU :-)

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este destul de tarziu daca te gandesti la sport de performanta.Dar nu este tarziu de loc pentru a invata si asimila o serie de tehnici de atac-aparare.In cazul in care esti bine facut/cladit s-ar putea chiar sa obtii si rezultate notabile. Incearca, succes sau/si bafta.

| aram a răspuns:

Nu prea este ceva de raspuns in scris, despre cum poti ataca/sa te aperi
ar trebui sa faci niste lecti de box/karate/ ce vrei tu
daca nu iti permiti, nu stiu de orasul unde stai, dar eu stau in Bucuresti si se fac cursuri gratuite de muzica/arte/dansuri/limbi straine/karate si multe altele