| Mertus27 a întrebat:

Am 16 ani si acum câteva zile, pe 6 februarie am zis în gluma ' mai am 11 zile de trăit '. Inițial am zis ca este o gluma, dar acum am început sa iau foarte în serios treaba asta și ma sperie foarte rău. Nu știu ce sa cred, sunt disperat, caut pe net tot felul de superstiții sau chestii de genul și nu reușesc sa ma liniștesc. Am inceput sa asociez orice vad pe internet, rețele de socializare, cu moartea mea. Pana și mama care mi-a spus ca va face coliva pe 17 februarie, ca pe 18 este sambata morților m-a speriat, caci 17 ar veni fix cele 11 zile de la 6 februarie... îmi pun tot felul de semne de întrebare și chiar nu știu ce sa fac. Ma gândesc încontinuu la chestia asta. Ar trebui sa-mi fac griji cu adevărat sau chestia asta e doar în mintea și e ceva normal sa-mi fac atâtea legături? Voi ce credeți?
Mulțumesc anticipat

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in mintea ta, cum naiba sa crezi asa ceva?

| AdrianVoicu a răspuns:

Nu mai bea apa de la chiuveta si o sa traesti mult si bine

| KanezuY a răspuns:

Este doar o simpla coincidenta, nu patesti nimic.

| LexiEla a răspuns:

Daca am primit toti ce spunem, cerem in gluma sau in serios ar fi haos. Nu senia Dumnezeu dupa tine big grin e doar in capul tau.

| AndCat26 a răspuns:

Chestiile astea sunt doar in mintea ta. Gandeste.te la alte lucruri mai importante, si ocupa.ti timpul cu lucruri folositoare, nu cu toate prostiile pe care le ai in cap!

| Emima27 a răspuns:

Stai calm, este doar mintea ta. O data, am vazut un comentariu de genul "Acum ca ai inceput sa citesti, nu te mai poti opri. Daca nu distribui asta la 10 oameni in 15 minute vei muri in 3 zile"
Am trecut peste comentariu, dar urmatoarele 3 zile mintea mea ma tot framanta si imi era foarte foarte frica. Dar am vazut ca nu este adevarat.
In concluzie, numai Dumnezeu stie cand vei muri asa ca nu te speria happy

| VwBora a răspuns:

Da, poate fi adevărat