| 6Anonim9 a întrebat:

Am 16ani, iar vara trecuta stiu ca a fost cea mai plictisitoare vara de pana acum. Chiar n-am avut ocupatie, asa ca am hotarat sa nu pierd timpul degeaba, acum ca am 16 ani m-as putea angaja undeva la 6-8 ore... Aveti ceva idei de locuri de munca sezoniere?
Funda!

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Nu angajează nimeni copii. degeaba există legile alea că nu angajează nimeni sau chiar dacă se angajează la împărţit ziare cu oferde de la lidl sau alte magazine. se angajează pe pile.
oricum, sunt oameni de 20 de ani care îşi caută un loc de muncă şi nu găsesc. slabe şanse să găseşti tu la 16 ani.

| Zedge a răspuns:

Te poti angaja sezonier de exemplu ospatar la mare, la munte sau chiar unde stai daca gasesti restaurante.