| Deen98 a întrebat:

am 19 ani și de 5 ani mă confrunt cu o acnee foarte severă mi-a lăsat foarte multe cicatrici, o țin sub control cat de cat cu doxicilina,
Am auzit că există o cremă ceva care te dai pe fata ziua si acneea si cicatricile se văd mai putin, știe cineva?

Ps nu vorbesc de fond de ten sau machiaje, nu am ajuns chiar așa

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Atata vreme cat nickname-ul tau nu spune ca esti baiat sau fata, fiecare scrie ce intelege happy
2. discopatia lombara nu are nimic de-aface cu antibioticul, s epoate corecta cu fizioterapie si aucontrol al pozitiei un de stai, cum stai si cred ca ar trebui sa dormi pe o saltea foarte tare sau sa schimbi patul cu o saltea pe jos, pentru ca in foarte mulet aczuri, un pat moale este cel care iti sctrica coloana
3. Schimba deramtologul caruia nu-i pasa de sanatatea ta. Nici un medic din lume nu recomanda 9 luni de antibiotic!
4. Recomand cu toata caldura consul de tea tree oil pe piele, face minuni.
Cat privesteconsul enorm de antibiotice, ca sa-ti repari stomacul si inetsinele, pentru ca atata antibiotci a facut sa creasca candida pe ele, te sfatuiesc sa iei un probiotic natural ca sa-ti repari stomacul si recomand CHEFIRUL care se gaseste in mai toate magazinele alimentare. cate 1 pahar de 150-200ml dimineata pe stomacul gol si inaintede mesele principale cu jumatate de ora.
Este nevoie de acest probiotic foarte complex si complet sa-ti repare stomacul si intestinele, inainte de a face helicobacter pylori, gastrita sau chiar cancer de colon.

Sanatate maxima iti doresc!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai lua antibiotice (precum doxiciclina) deoarece iti distruge stomacul, iar candida ia amploare!

Foloseste TEA TREE OIL pus cate 1 singura picatura pe fiecare cos, de regula seara dupa ce te speli f bine cu apa calda sis apun pe fata si iti storci cosurile.
Uleiul usuca cosul si vindeca locul in 2-3 zile.

Foloseste apa calda si sapunul sa-ti curerti fata de 3 ori pe zi, dimineata, seara inainte de culcare si cand te istoric de la scoala sau servici, pentru a idneparta toate impuritatile.

Fa o curatare manuala cu clabuc de sapun si malai, masand usor fata ca sa scoti toate impuritatile din piele, in felul asta, scoti punctele negre, punctele de grasime si cureti si acneea, care este provocata de mizeria care se depune in porii fetei si care se infecteaza.

Nu as recomanda cremele, nu am incredere in ele, dar am incredere in apa calda si sapun, in curatarea cu malai si de asemenea in uleiuld e arbore de ceai (tea tree oil), caruia ii stiu puterea de vindecare.

| Deen98 explică (pentru Violleta2022):

Igena o țin 150℅ feța de perna la 2 zile, de 3 ori pe zi mă spăl cu gel de dus sau săpun acne out oxy wash etc, am fost la dermatolog timp de 2 ani acolo am învățat tot, chiar nu a avut ce sa ma mai învețe, pe acnee dau cu mask plus mai ajută, dacă aveam isotrexin gel era minune dar nu se mai importa acest gel a fost dat de la Dumnezeu,
- nu îmi ies mereu coșuri, îmi ies bube foarte mari sub piele si când ies la suprafață se umfla foarte mult e o acnee foarte tare si sa nu mai zic ca se regenerează în același locuri.
O să încerc Tea trebuie si faza cu malaiu,
Dar la doxicilina nu pot să renunț, acum1 an când au explodat 2 luni nu am ieșit din casă mă uitam in oglinda si plângeam dacă nu scăpăm de ele cu antibioticele nu-s ce eram în stare să fac
- atât timp cât iau antibiotice acneea o țin sub control cam 80℅ din cat poate ea.
Mia făcut față praf nu mai vreau nici o gaură, cicatrice în plus,
De spate nu mai zic nimic acolo nici antibioticele nu face fata, pot să spun doar că toată viața nu o sa îmi vadă nimeni spatele laughing)
Mulțumesc mult pentru sfaturi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Deen98):

Antibioticele distrug stomacul, distrug microbioa din stoamc si intestine si curand vei incepe sa ai probleme cu sanatatea.
Efectele secundare pe termen lung a antibioticelor sunt dezastruoase!
Nici un medic sanatos la cap nu recomanda mai mult de 1-2 doze de antibiotic, in nici un ca pentru ani buni.

Cat priveste cosurile de pe spate, foloseste doar bumbac 100% si vei scapa de ele. Imbracamintea sintetica cu elastan si polimeri duce la inabusirea porilor pielii si de aici apar cosurile.

Pacat ca acum esti prea incapatanata ca sa intelegi ca, acneea nu se rezolva cu antibiotice. Occidentul nu prescrie antibiotice pentru acnee si totusi, oamenii traiesc si se confrunta cu aceeasi problema ca peste tot, dar gasesc cai sa rezolve problemele fara antibiotice.
Exploziile de acnee sunt provocate directd e ceea ce manaci si bei.
Scoate porcariile din viata ta si vei avea o fata curata si foarte frumoasa!

| Deen98 explică (pentru Violleta2022):

1, sunt băiat
2, de 4 luni am Discopatie Lombara l5 s1( sunt aproape de hernie de disc ), dacă ma gândesc mai bine posibil si de la antibiotice nu doar de la cărat,
3, poate depinde de doctori, doctora mea dermatolog, m-a pus timp de 9 luni să iau antibiotice fără pauze fără nimic, ba chiar dupa ma trimisese să mai fac iar analize, la psihiatru, medicina interna etc să mă bage pe rouacutane, si de atunci nu am mai fost pentru că mă săturasem de antibiotice,
După găsisem un sistem bun am scăzut cat un pic din antibiotice până le am lăsat de tot, mai ieșea câte un cos 2 mai rar era ok,
Până probleme cu coloana, am făcut niște injecții timp de 5 zile pentru coloana, injecțiile acelea au ceva si pentru acnee, a 2 zi de injecții nu mai aveam nimic 0 acnee după o săptămână jumate după ce a trecut seru boom full acnee, nu stiu ce acnee e dar se regenerează fix în aceleași locuri si nu coșulețe bube, acum 3 sapt am mai făcut niște injecții mă Rupea coloana, la fel si acum o săptămână, si m-am reapucat iar de Antibiotice Da măcar acum iau probiotice, mi-a recomandat farmacista,
De fiecare dată cand se regenerează intr-un loc ori se face mai mic ori mai mare ca data trecută, acum mi sa regenerat unu sub bărbie cat o unghie de la degetul mare de la picior de mare si nu vrea să treacă cu nimic, am folosit masc plus și pe unele mai mari a3 zi era ca si dispărut dar asta nimic zici ca e furung...
4 am făcut comanda de tea tree oil laughing
5, scuze cred că ai pierdut o grămadă de timp cu mine laughing)
Mulțumesc anticipat

| Deen98 explică (pentru Violleta2022):

Chefirul este lapte, laptele pentru mine e otrava laughing,
O să caut întâi unde sa fac kinoterapie cu coloana după o să caut alt dermatolog,
Mulțumesc frumos

| Violleta2022 a răspuns (pentru Deen98):

Chefirul este lapte fermentat cu o bacterie de chefir, care este total diferit de laptele dulce, si este cel mai sanatos probiotic.
Te asigur 100% ca vorbesti in necunostinta d ecauza!
Sunt oamnei care au intoleranta severa la laptele dulce dar nu au nimic la chefir, tocmai pentru ca este procesat natural, cu o cultura bacteriana care i-a schimbat in totalitate compozitia.
Du-te mai departe la dermatolog, poate dupa ce iti vei strica complet stomacul cu antibiotice si vei ajunge in pragul disperarii, vei citii si studiile despre probioticele naturale si importnata lor vitala in sanatatea stomacului si intestinelor.

| Deen98 explică (pentru Violleta2022):

Ok dona mulțumesc o să țin cont,
Astăzi a venit tea tree oil sper sa meargă laughing,
Mulțumesc foarte mult pentru timpul acordat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Deen98):

1. Atata vreme cat nickname-ul tau nu spune ca esti baiat sau fata, fiecare scrie ce intelege happy
2. discopatia lombara nu are nimic de-aface cu antibioticul, s epoate corecta cu fizioterapie si aucontrol al pozitiei un de stai, cum stai si cred ca ar trebui sa dormi pe o saltea foarte tare sau sa schimbi patul cu o saltea pe jos, pentru ca in foarte mulet aczuri, un pat moale este cel care iti sctrica coloana
3. Schimba deramtologul caruia nu-i pasa de sanatatea ta. Nici un medic din lume nu recomanda 9 luni de antibiotic!
4. Recomand cu toata caldura consul de tea tree oil pe piele, face minuni.
Cat privesteconsul enorm de antibiotice, ca sa-ti repari stomacul si inetsinele, pentru ca atata antibiotci a facut sa creasca candida pe ele, te sfatuiesc sa iei un probiotic natural ca sa-ti repari stomacul si recomand CHEFIRUL care se gaseste in mai toate magazinele alimentare. cate 1 pahar de 150-200ml dimineata pe stomacul gol si inaintede mesele principale cu jumatate de ora.
Este nevoie de acest probiotic foarte complex si complet sa-ti repare stomacul si intestinele, inainte de a face helicobacter pylori, gastrita sau chiar cancer de colon.

Sanatate maxima iti doresc!

| Violleta2022 a răspuns:

Cat priveste vindecarea cicatricelor, foloseste crema cu vitamina E, fiind singura cu putere regenatoare a pielii, dar numai dupa ce scapi total de acnee.
Te mai sfatuiesc, ca concomitent cu aplicarea cremei cu vitamina E, sa iei si oral vitamina E, pentru o vindecare rapida si sigura.