| sebybv a întrebat:

am 19 ani unde as putea gasi si eu o fata
serioasa cu care sa am o relatie de lunga durata bazata pe respect reciproc unde fitele si banii ies din schema, am avut
parte de o asemenea iubire in precedentul meu dar s-a sfarsit
din motive independente de noi, unde ar trebui sa 'scot capu'
sau ce ar trebui sa fac in ce context sau cum ar trebui sa ma lupt,
iesirile cu prietenii nu ma ajuta cu nimic. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Salut. Esti foarte tanar, nu ai de ce sa iti faci probleme ca nu vei gasi o astfel de fata. Intr-un weekend poti agata multe fete care sa iti placa si de unde sa alegi o relatie stabila in functie de ceea ce isi doresti tu. Nu e vreo ''lupta'', e simpla si pura natura umana. Dorim sa nu fim singuri (personal prefer sa fiu singur si disponibil pentru fiecare iesire dar tine de fiecare) si sa gasim pe cineva cu care sa relationam. Oriunde mergi, fie ca e vorba de un pub/club/restaurant/cinematograf/mall/facultate/job gasesti fete misto. Tot ce trebuie sa faci e sa profiti de ocazie. E extrem de simplu. Traim in Romania, tara binecuvantata cu femei frumoase absolut la tot pasul. Nu sunt toate geniale dar crede-ma, multe sunthappy. Tot ce trebuie sa faci e sa deschizi ochii si sa fii tu!

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
O fata serioasa cu care sa ai o relatie de lunga durata gasesti mai greu in ziua de azi.
Degeaba iesi cu prieteni daca vezi o fata care iti place si n-ai curajul sa o abordezi.
Eu cred ca esti cam grabit in privinta unei iubite, sa nu tragi concluzii pripite cand vei cunoaste o fata.
Gandeste-te putin, ai 19 ani, nu 50...
O sa ai destul timp sa-ti gasesti o iubita, dar sa privesti dincolo de aparente inainte sa investesti sentimente.
Unele fete nu sunt ce par a fi.
Succes!

| neutrino a răspuns:

Din pacate, pentru a cuceri in ziua de azi o fata, nu trebuie neglijat aspectul financiar.