| aditza26 a întrebat:

Cum voi putea avea si eu o relatie serioasa de lunga durata?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cand vei fi suficient de matura sa stii sa faci alegerile potrivite, mai ales a unui partener care sa te iubeasca si care sa isi doreasca o relatie de lunga durata cu tine, cu care sa iti faci planuri comune de viitor...

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Alegandu-ti un partener care sa caute acelasi lucru, cu care sa ai multe in comun, lucrand permanent pentru a mentine relatia interesanta si captivanta...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca iti vei alege un partener care isi doreste acelasi lucru cu siguranta, ti se va implini visul.big grin
SUCCES!

| DenissaDeea a răspuns:

Sa intalnesti persoana potrivita si cand vei intalni persoana potrivita cu siguranta vei avea o relatie de durata...

Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand depinde de TINE, de alegerea ta si de comportamentul tau fata de partener.
Daca simti ca te poti acomoda, respectiv si el doreste acesta, atunci a perspectiva. Daca nu, atunci relatia va fi de scurta durata.

Janina
| Janina a răspuns:

Pai degeaba vrei tu o relatie serioasa si de lunga durata daca persoana de langa tine e total opusul tau straight face
incearca sa iti alegi mai bine perechile si cam atat, restul trebuie sa vina de la ambi parteneri(insa fara gelozie, tipete, crize, verificatul telefonului si copilarii din astea)

| miry a răspuns:

Intalnindu-ti, jumatatea care isi doreste acelasi lucru, va veni cand te astepti tu mai putin

| nicoleta_5825 a răspuns:

Asta depinde de tine si de partenerul tau. Poate nu e de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrand permanent