| Tony998 a întrebat:

Am fost si eu astazi la Fifa si am fumat din narghilea (si mi-e rusine cu asta)... in cat timp trec substantele din organism? Sunt sportiv, si ar putea sa imi dea ceva pozitiv la anti-doping?

Răspuns Câştigător
| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Nargileaua nu contine droguri sau substante care sa te afecteze negativ incat sa ai rezultate pozitive anti-doping.
Compozitia utilizata in nargilea si cum functioneaza "Tutunul folosit astăzi la narghilea este o combinație de tutun și un amestec făcut din miere și fructe uscate. Fumul este filtrat prin apă rece pentru a-i oferi consistență." (wikipedia)
Stai fara griji pentru ca nu exista substante care sa te afecteze.

Good luck!

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine si nu ai patit/nu patesti nimic. O narghilea e placuta/relaxanta din cand in cand si pentru nefumatori, poti fuma un pic din cand in cand, fara nicotina si cu arome bune.

| Pathetique138 a răspuns:

Ce ai fumat din narghilea mai exact? laughing Si eu am fumat din narghileaua unei cunostinte si era doar tutun.ce altceva poti baga in ea ca doar nu e bong. daca era doar tutun nu-ti face probleme... ce, sportivii nu au voie sa fumeze? Plus ca daca fumezi doar o data trece repede