| Bogdan637439 a întrebat:

am o mare problema, imi place sa stau in picioarele goale dar imi este rusine sa stau descult in fata altora. Ma simt ca si cum am fi dezbracat in fata lumii asa ca stau mereu cu sosete. Ajutati-ma cu un sfat!

Răspuns Câştigător
| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Imagineaza-ti ca nu este nimeni in jurul tau sau incearca usor usor sa prinzi curaj incetu' cu incetu' vorba aia,, cu rabdarea treci marea" daca ai rabdare si iti iei,, picioarele in dinti" vei trece peste frica asta sau si mai usor incearca sa iti gandu' gandeste-te la altceva...

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Imaginează-ți că nu e nimeni în jurul tău.
Lasă rușinea, nu o să te faci de râs.

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Iar mie mi-e ruşine să merg încălţat. Mai ales prin locuri naturale (parcuri, munţi)...
Oricum, gândeşte-te cât de sănătos este să mergi desculţ. Luxul ăsta nu şi-l permite oricine!
Vrei cumva vreun ajutor... tip meditaţii? Mă bag. Dar nu pe bani, ci doar de plăcere. Eu sunt în Bucureşti. Şi am 60 de anişori. Barefoot hiker convins ^__^