| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mai am puțin și fac 18 ani, termin clasa a 12a, e normal să mă simt confuz? Îi văd pe majoritatea cu capul în nori, ca și cum ar fi la 15 ani, în timp ce eu mă stresez pentru bac și toate cele, mă gândesc ce să fac pe viitor, dacă să aleg o facultate sau sa muncesc în străinătate, sunt extrem de confuz și deșii viața tot continua, simt că se termină.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti mai imatur decat te credeam, fiindca ai pus o intrebare importanta dar ai fugit ca un las, fara sa te mai intereseze raspunsurile noastre.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, e perfect normal sa te simti confuz, ca doar te afli la un punct de cotitura in care s-a adunat destul de mult stres, plus destule decizii care iti vor afecta viitorul.Eu te incurajez sa mergi la o facultate daca doresti sa iti cresti sansele pentru un post decent, in care poti fi promovat ulterior, din care sa iti poti face o cariera.La munca in strainatate sa stii ca te poti duce oricand daca planul cu facultatea nu a mers. Orice alegi, succes!

| vatadezahar24 a răspuns:

E normal să te simți confuz