| Florinbigl a întrebat:

am o problema de natura sentimentala, eu am 18 ani si imi place de o fată de 16 ani, doar ca ei nu ii place de mine si nici prieteni nu vrea sa fim. M-am indragostit de ea in luna martie anul trecut am apucat sa vorbesc o singura data cu ea si am vorbit sumar despre scoala si un rapper mai cunoscut si dupa cand voiam sa ii mai zic ceva, nu aveam curaj, imi batea inima in piept haotic si imi era frica. Am avut o idee proasta sa fac un tricou personalizat cu chipul ei doar ca sa fim prieteni sau doar sa intru in discutie cu ea dar cand colegii din liceu au vazut tricoul lucrurile au degenerat rau de tot, toata lumea a ras de ceea ce am facut, iar acum mai nou cand am vrut sa vb cu ea am luat 12 pastile si ambulanta m-a luat de la scoala, a fost oribil, a stiut toata scoala de isprava aceasta si ea la fel, pentru ca suntem in aceiasi scoala. Eu o iubesc foarte mult, daca ii spun sa iesim undeva in oras nu vrea si imi vine sa innebunesc plus ca eu invat bine, mai ales la istorie si am planuri cu viitorul meu, vreau sa iau bacul, am cultura generala, nu sunt vreun derbedeu. Plus ca ea este penticostala, eu ortodox posibil sa fie un alt baraj intre noi, religia, dar ea practic nu vrea sa fie cu mine nici macar amici cand ma vede pe hol uneori se fereste de mine crede ca sunt vreun obsedat, dar nu este asa, rareori pot sa vb cu ea si nici nu stiu ce sa ii zic. Ma poate ajuta cineva? Am facut acest cont special pentru aceasta intrebare, va multumesc pentru orice raspuns.

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Băi Felix din Enigma Otiliei.laughing
Mbine, ăla nu a făcut atâtea, a făcut altceva. Ăăă, ai făcut o prostie cu tricoul ăla, prea disperat.laughing Așa. Tu fă-ți școala, că sunt și la facultate destule blonde, frumoase și ai și acolo șansa să le cunoști și să ieși cu ele. Astea-s parașute care vor băieți cu mașină, mai pe înțeles, majoritate (adică generalizez) sunt pe interes. În fine. Ea fiind penticostală are alte obiceiuri. Nu le știu să ți le zic. nu o consider panaramă, să nu mă înțelegi greșit dar cu ea trebuia să vorbești altfel. + că din câte știu. dacă chiar ține la religia ei. nu au voie să aibă prieteni.(iubiți) happy Știu, urât.
Mă rog. dacă nu te duci tu la ea să lămurești lucrurile, nu se schimbă nimic și o să rămâi cu buza umflată. Așa că du-te că nu o pierzi, oricum nu ai avut-o. :c