| Andrei1811 a întrebat:

am o problema destul de delicata, ieri i-am spus unei fete ceea ce simt eu pentru ea, i-am spus intr-un mod romantic, nu are ce să îmi reproseze, pana acum primeam răspunsuri gen, ca si ea simte același lucru sau opusul, ieri am primit alt raspuns, suna cam asa: si eu te iubesc, stiu ca o sa te superi, dar eu nu simt la fel de intens cum o faci tu. Ce sa cred sau ce pot face în continuare, mai are rost să vorbesc cu ea, să îmi ocup timpu' si sa încerc să o fac să simta la fel cum simt eu sau să încerc sa o uit? E prima oara când primesc astfel de răspuns, va rog, ajutati-ma, chiar vreau sa fiu sincer cu inima mea si sa nu îmi mai bat capu dacă nu merita, ajutor

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poate ca tu ai luat-o putin prea inainte. Nu a zis ca nu te iubeste, dar se pare ca tu pari mai implicat in relatie decat ea. Zic sa o iei si tu mai usor, sa nu te mai arati chiar asa indragostit. Nici fetelor nu le place cand se ofera cineva pe tava asa de usor. happy

| Doub a răspuns:

Tipa nu te-a respins, ceea ce înseamnă că şi ei îi place de tine, dar acum, fii mai rece o perioadă. O să o faci să se gândească la tine.

| WaterDrop a răspuns:

Inainte sa apara VerginicaVacaGrasa cu raspunsul castigator laughing, voi spune eu:

Ia distanta fata de ea, departeaza`te si las`o sa respire o vreme.Nu`i mai fa pe plac mereu.O sufoci efectiv! Da`i un timp sa se linisteasca si vezi daca te cauta.

| Andrei1811 explică:

Bella, nu m-am oferit pe tavă, stau după să se 5-6 luni, nu mai rezistam de aceea i-am zis ce simt.

| betibeti50 a răspuns:

Dac tu crezi ca fata merita, incearca in continuare, fa-i cadou subtil, gen flori sau ceva ce ii place sau invit-o la o -plimbare romantica, dar nu cluburi, si discutati deschis

| betibeti50 a răspuns (pentru betibeti50):

Si apropo, pentru WaterDrop, de ce jignesti o persoana pe care nu o cunosti si poate ca nu e nici de varsta sau pregatirea ta?