| anonim_4396 a întrebat:

Am postat aceasta intrebare ca "anonim" si nu o pot urmari, asa ca as dori sa o postez din nou. Sper ca veti putea citi pana la sfarsit, macar printre randuri...

Am avut o copilarie destul de fericita(pana la 7 ani) din pricina faptului ca am locuit la bunicii din partea mamei. Ei sunt oamenii pe care ii respect cel mai mult pe lumea asta.Problema a intervenit cand am intrat la scoala. A trebuit sa infrunt realitatea. Tatal meu este cel mai bun om cand nu bea, dar din pacate rar are momente cand este treaz.Atunci cand bea, devine violent. Pe mama o bate destul de des.Pe la 8 ani deja o rugam pe mama sa divorteze. Pe vremea aia ne ameninta cu cutitul, ne spunea ca ne omoara, ne taie bucati si ne baga in beci. Stateam iarna afara, ca asa voia el. Cativa ani, a fost plecat prin diferite tari, a muncit(am fost destul de linistite desi nu puteam sa fac nimic fara sa stie el. Nu puteam iesi in oras fara permisiunea lui si permisiunea asta cam rar o aveam, gen odata la 2 luni). Venea acasa odata pe an. Acum a venit acasa de cateva zile si bea intr-una, o bate pe mama si tipa la mine. Unde mai pui ca si-a luat arma de vanatoare si pistol. Mama are destule probleme de sanatate acum din cauza lui. Cu scoala, nu pot sa spun ca am probleme desi nu pot invata prea bine cand cu el in casa stau tot timpul ca pe ace. Oricum, sunt la un liceu destul de bun si mediile mele au trecut in fiecare an de 9.Am 17 ani, stiu ca o sa termin liceul, o sa ma duc la o facultate. Asta daca nu ma omoara pana atunci. Dar problema mea e mama, cum ramane cu ea dupa ce plec eu? Plus ca in ultima perioada a inceput sa indeparteze pe toata lumea:rude, prieteni etc

Intrebarea e :ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vaistraight face uarata copilariestraight face bietul de tine[nu prea am inteles exact daca esti fata sau baiat big grin] chiar ai avut o copilarie greastraight face ai putea tu si cu mama ta sa va mutati de acolo, intr-o noua casa in asa fel incat tatatal tau sa nu va gaseasca. alta cale chiar nu vadstraight face imi pare rau... succes. se vede ca ai nevoie numa bine!

| Liviu a răspuns:

Frate deja ai o varsta 17 ani? esti barbat ce sa mai zic.
Pune mana cand e beat ascundei pustile si pistolu
Pune mana si batel...
Da batel de baga-l in spital daca nu vrei ca mai tarziu sa auzi ca ti-a omorat mamawinking
Mai bine sa plangi acu putin decat mai incolo

| βσσblėėŝ_3748 a răspuns:

Offf. ce viata sad. pale frt rau.pai cred ca singura varianta ar fi sa o convingi cat mai repede pe mami tau sa va mutati si sa divorteze -e frica mie sa nu va omoare sau ceva de genu.:-s ar fi prea crunt.si un asa om dupa parerea mea nu merita numit,, tata" pentru ce:O pentru simplu fapt ca te-a nascut?:O trebuia sa te creascawaiting.BAFTA IN VIITOR:*. si nu te lasa de scoala:X