| Lukasz a întrebat:

Am probleme cu scoala în ultima vreme. La modul ca sunt clasa a 8 a și invat în fiecare zi (ceea ce anul trecut o faceam doar când venea vorba de teze) și acum primesc note mai proaste, din 5, 6,7 nu mai ies, anul trecut doar 7, 8 și 9 și nu invatam nimic. Săptămâna trecută am facut un test la română din cartea cu variante și am luat 8, azi am facut 3 unul după altul și am luat: 7, 6,5. Din ce în ce mai prost. Și ma incurc la lucruri banale. La matematică nici nu mai zic, dacă voi lua 5 voi fi fericit. Ce pot să fac? Invat dar degeaba, în ce metoda sa invat să prind și eu ceva?

3 răspunsuri:
| Demetrov a răspuns:

„ Modele ce-si distrug functiile interne ingropati in litere din ce in ce mai lente. "

si cu asta am spus tot despre problema ta.

| Maria209 a răspuns:

N-ai idee cât de mult te inteleg.Pai e normal la majoritatea notele scat pe an ce trece.Materialul mai ales in clasa a opta e mult, şi uneori destul de greu.Clasa 8a e baza claselor a 10, 11, 12a.Eu în clasa a 5, 6 luam 9, 10, iar când am trecut la liceu nota 7 era nota extrem de bună. Credemă, nu vreau să te influenţez să faci nişte decizii greşite, dar încearcă să te axezi pe obiectele principale, şi de care ştii că vei avea nevoie.

| Atfas a răspuns:

Sa inveti in continuare cat poti si aia e ce o fi o fi...