| 7uP112 a întrebat:

am si eu o problema
eu nu sunt prea obisnuit sa invat n-am invatat mai niciodata singura daca cand invatam era inaintea tezelor dar nici atunci foarte mult pentru ca eu prindeam din clasa aproape toata lectia nu stiu cum dar o faceam si luam numai note de 7 si de 8 dar anul acesta am "belit cariciu" nu mai prea prind din clasa si nici macar nu stiu cum sa invat
Intrebarea este una cat se poate de jenanta si anume cum invat?

Răspuns Câştigător
| yasin99 a răspuns:

Pai in Primul rand ia-ti niste foi un pix si caietele cu lectiile dorite, apoi citeste ce ti-sa predat si scrie pe foii ce crezi tu ca este important. Dupa repeta de pe foi citindule de mai multe ori. La final cautati sau fa-ti niste exercitii legate de acele subiecte. Sper ca este de ajutor si spor la invatat.

2 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Citesti de 10 ori si te rogi sa ramana ceva la "tartacuta"

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Numai studiind poti invata.