| JonD a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor happyDeci am avut si eu un vis ca toata lumea,am renuntat sa mai sper ca se va implini,a devenit ceva imposibil.A aparut alt ceva pentru care am zis eu ca se merita sa lupt,am reusit sa ies dintr-o perioada proasta,in care ma simteam pur si simplu plictisit de tot si gol pe dinauntru,cum ziceam,am iesit din starea aia pentru o perioada scurta de timp,dupa ce am gasit alt vis pentru care sa lupt,dar acum, dupa nici 1 saptamana de atunci,mi-a revenit starea aia,dupa ce am renuntat la acel vis,orice vis as mai avea,simt ca nu o sa se implineasca, ca n-o sa reusesc sa fac nimic si culmea asta e si mai greu de implinit... Ceva sfaturi sa-mi ridic moralu?

9 răspunsuri:
| BandOfHorses a răspuns:

Asculta muzica, dar nu hard rock si vulgara, asculta ceva ce sa te relaxeze.

| EvaneSScence a răspuns:

Alegeti visele potrivite care sa te faca sa poti lupta pentru ele, sa nu fie imposibil de atins.
Si nu te agata doar de ele, bucura-te si de chestiile mici, nu doar de telurile care iti dau directie.

| JonD explică (pentru BandOfHorses):

Mda,tot ascult muzica,chiar linistita,am avut o perioada cand ascultam hard rock, acum chiar nu mai pot, nu mai suport, e prea multa galagie in melodiile alea...dar nu merge cu ascultatul muzicii, ma adancesc si mai tare

| BandOfHorses a răspuns (pentru JonD):

Atunci iesi mai mult cu prieteni afara, fa-ti prieteni noi, gaseste-ti o ocupatie care sa te linisteasca.

| Crazyycoffedrop a răspuns:

Poi,din moment ce tu ai zis ca ai avut mai multe dar au "disparut" pe parcurs poate ca nu au fost pe placul tau, sau poate nu ai incredere in tine puppy dog eyes.Starea despre care vorbeai, venea de obicei dupa ce faceai ceva gresit sau ceva ce credeai ca nu merita? Daca e asa, eu zic ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tine:*. Sia zis mosu`laughing ca sa nu asculti hard rockhappy...ba chiar din portivalaughing e o idee bunahappy.Pe mine hard-rockul ma calmeazabig grin

| JonD explică (pentru BandOfHorses):

Prieteni,am inceput sa nu mai cred in asta, m-au lasat si acele persoane, nu am avut vreodata asa ceva

| BandOfHorses a răspuns (pentru JonD):

Nu te inchide in tine, fa glume, fi interesant, fa-ti alti prieteni noi.

| JonD explică (pentru BandOfHorses):

Mda,nu se gaseste asa ceva

| tenshi261 a răspuns:

Incearca chestii care te-ar scoate din casa pentru ca risti sa te izolezi de ceilalti sau sa intri in depresie